Kárpát-medencei Bor- és Népművészeti Fesztivál

Nagy-Magyarország Park

1. nap – FELVIDÉK 2021. augusztus 18. szerda

  • 12:00 – 13:00 – Bemutatkozik a Felvidék Ház Miskolcról
  • 13:00 – 14:00 – Felvidéki borvidék bemutatója
  • 14:00 – 15:00 – Kuttyomfitty Társulat (Ekecs – Felvidék) -Kukorica Jancsi, a vitéz – élőbábos - néptáncos mese gyermekeknek
  • 16:00 – 17:00 – Parapács Zenekar (Felvidék) népzenei koncertje – Népzenei gyöngyszemek Felvidékről
  • 18:00 – 19:00 – Pósfa Zenekar (Felvidék) népzenei koncertje – Felvidéki muzsika
  • 20:00 – 21:30 - Szőttes Kamara Néptáncegyüttes előadása (Pozsony - Felvidék)

Egyéb programok:

  • Népművészeti vásár, népművészeti nyitott műhely bemutatók
  • Bor- és gasztro-kóstoló a Magyar Házak pavilonjaiban

2. nap – KÁRPÁTALJA 2021. augusztus 19. csütörtök

  • 12:00 – 13:00 – Bemutatkozik a Kárpátalja Ház Kisvárdáról
  • 13:00 – 14:00 – Kárpátaljai borvidékek bemutatója
  • 14:00 – 15:20 – Madáriskola Gyermekeknek – Imre István, solymász madárbemutatója, madársimogatója (törpe kuvik, vándorsólyom, ara papagáj, herrys héja)
  • 17.30 – 18:30 – Sodró zenekar koncertje: Kárpátalja ezer arca
  • 20:00 – 21:30 – Kárpátalja Néptáncegyüttes: Barangolás a Kárpát-medencében

Egyéb programok:

  • • Népművészeti vásár, népművészeti nyitott műhely bemutatók
  • • Bor- és gasztro-kóstoló a Magyar Házak pavilonjaiban

3. nap – BELSŐ – MAGYARORSZÁG 2021. augusztus 20. péntek

  • 12:00 – 13:00 – Bemutatkozik az Őrvidék Ház - Szombathelyről
  • 13:00 – 14:00 – Móri borvidék bemutatója
  • 14:00 – 15:20 – Madáriskola Gyermekeknek – Imre István, sólymász madárbemutatója, madársimogatója (törpe kuvik, vándorsólyom, ara papagáj, herrys héja)
  • 15:30 – 16:30 – Heit Lóránd és zenekara – Helyet, helyet nekünk is! – népzenei koncert gyermekeknek – Bakator Szövetség Egyesület
  • 16:30 – 17:40 – Madáriskola Felnőtteknek – Imre István, sólymász madárbemutatója, madársimogatója (törpe kuvik, vándorsólyom, ara papagáj, herrys héja)
  • 18:00 – 19:00 – Bürkös zenekar népzenei koncertje
  • 20:00 – 21:20 – Debreceni Hajdú Néptáncegyüttes Napkelettől napnyugtáig c. néptánc-előadása
  • 22:00 – 03:00 – Táncház – a Bürkös Zenekar közreműködésével

Egyéb programok:

  • • Népművészeti vásár, népművészeti nyitott műhely bemutatók
  • • Bor- és gasztro-kóstoló a Magyar Házak pavilonjaiban

4. nap – ERDÉLY – 2021. augusztus 21. szombat

  • 12:00 – 13:00 – Bemutatkozik a Partium Ház- Debrecenből
  • 13:00 – 14:00 – Erdélyi és partiumi borvidékek bemutatója
  • 12:00 – 13:00 – Szabadtéri gyermektáncház a Hargita Együttes tagjaival, zenészeivel
  • 15:00 – 16:00 – Mihó Attila és zenekara - Népzenei koncert – Erdélyi muzsika
  • 20:00 – 21:00 – Hargita Nemzeti Székely Népi Együttes (Csíkszereda)–Zeng a lélek, zeng a szó c. zenés – néptáncos előadása
  • 22:00 – 03:00 – Táncház – Mihó Attila és zenekarával

Egyéb programok:

  • • Népművészeti vásár, népművészeti nyitott műhely bemutatók
  • • Bor- és gasztro-kóstoló a Magyar Házak pavilonjaiban

5. nap – DÉLVIDÉK 2021. augusztus 22. - vasárnap

  • 12:00 – 13:00 – Bemutatkozik a Délvidék Ház- Szegedről
  • 13:00 – 14:00 – Délvidéki borvidék bemutatója
  • 14:00 – 15:00 – Szabadtéri gyermektáncház a délvidéki Cirkalom Néptáncegyüttes tagjaival és a Fokos zenekarral
  • 17:00 – 18:00 – A Felszállott a páva vetélkedő-nyertes Fokos zenekar népzenei koncertje (Óbecse- Délvidék) – Délvidéki népzene
  • 20:00 – 21:00 – A Felszállott a páva vetélkedő-nyertes Cirkalom Néptánc-együttes (Bácska Topolya – Délvidék) néptánc - előadása

Egyéb programok:

  • • Népművészeti vásár, népművészeti nyitott műhely bemutatók
  • • Bor- és gasztro-kóstoló a Magyar Házak pavilonjaiban

A programváltoztatás jogát fenntartjuk!